Povremene izložbe
Čovjek i more – Ribolov u antici kroz fundus Arheološkog muzeja Zadar

Ribolov se na istočnoj obali Jadrana razvijao još od prapovijesti i predstavljao je važan dio svakodnevnoga života svake društvene zajednice, o čemu svjedoče brojni arheološki nalazi koji su česti na priobalnim nalazištima, ali su do sada vrlo slabo proučavani.
Izložba „Čovjek i more – Ribolov u antici kroz fundus Arheološkog muzeja Zadar“ prikazuje ribarski alat i tehnike ribolova koji su se koristili u razdoblju antike, a koji se nisu značajno promijenili sve do modernog doba (štap s uzicom i udicom, harpun i osti, mreže, utezi i plovci, zamke (vrše) i dr.). Izložba donosi informacije o mitologiji i raznim prikazima božanstava, te također o proizvodima i gospodarskom djelatnošću vezanih uz more (ribnjaci, proizvodnja soli, morska hrana kao delicija).
Građa prezentirana na izložbi dio je fundusa Arheološkog muzeja Zadar, i većim dijelom potječe iz antičke luke u Zatonu koja je bila u funkciji u razdoblju od 1. do 4. stoljeća.
Otvorenje izložbe održat će se u četvrtak 7. veljače s početkom u 12 sati.
Izložba je prvi put predstavljena javnosti u Arheološkom muzeju Zadar u studenom 2016., a zagrebačka će je publika moći razgledati do 5. ožujka 2019. godine. Izložba je do sada gostovala u Ninu, Dubrovniku i Puli.
Izložbu prati deplijan i bogato ilustrirani katalog na hrvatskom i engleskom jeziku.
Impresum izložbe:
Autorica izložbe i postava: Dušanka Romanović (AM Zadar)
Stručni suradnici
Oblikovanje i grafička priprema izložbenih panoa i plakata izložbe: Dušanka Romanović (AM Zadar), Ivan Čondić (AM Zadar)
Konzervatorsko-restauratorski radovi: Josipa Lovrić (AM Zadar)
Izrada replika ribarskog alata: Predrag Kurtin, Dušanka Romanović (AM Zadar)
Tehnička realizacija postava: Tehnička služba AMZ-a
Marketing & PR: Davorka Maračić (AMZ), Marina Brkić (AM Zadar)
Artefakt+dizajn=prototip
Izložba Artefakt + dizajn = prototip prikazuje radove mladih nezaposlenih osoba nastalih tijekom provedbe europskog projekta “Od strukovnih zanimanja do kreativne industrije”. Izložba predstavlja 17 novonastalih inovativnih proizvoda različitih namjena kao što su suveniri, društvene igre, didaktička pomagala, nakit, modna kolekcija i web stranica nastalih kao rezultat procesa koji je utemeljen na reinterpretaciji kulturne baštine. Uz nastale prototipove, na izložbi će biti predstavljeni arheološki predmeti koji su inspirirali autore.
Sudionici projekta upoznali su pet muzejskih zbirki iz Gradskog muzeja Sisak, Gradskog muzeja Virovitica, Arheološkog muzeja Osijek i Arheološkog muzeja u Zagrebu. Kroz umjetničke radionice iz područja dizajna sudionici projekta razvili su kompetencije koje su im bile potrebne za izradu novih proizvoda pod mentorstvom muzealaca, produkt dizajnera, lokalnih obrtnika i poduzetnika.
Sudionici projekta u Osijeku bili su inspirirani predmetima iz stalnog postava srednjovjekovne zbirke Arheološkog muzeja Osijek te su tako nastali proizvodi društvena igra „Rudine ne ljuti se“, didaktičko pomagalo „Gri-gri“ i suveniri „Back to retro“, Stalak za butelje, Laurina ogledala i Omotničar.
U Virovitici glavna inspiracija sudionicima bili su željeznodobni Kelti. Arheološki predmeti iz zbirke Gradskog muzeja Virovitica doveli su do nastanka didaktičkog pomagala „Keltix-Meltix“ i suvenira „Kocka“.
Bogata antička zbirka iz antičke Siscije Gradskog muzeja Sisak, inspirirala je sudionike za nastanak suvenira „Kozmetički sapuni Sis“, društvena igra „Bogovi Rima“ i web stranica „Vremenska kapsula – Trezor generacija“.
Arheološki ostaci pretpovijesne vučedolske kulture i Japoda, zatim antički grčki spomenici i rimski dodekaedar inspirirali su sudionike u Arheološkom muzeju u Zagrebu na nastanak suvenira „Obitelj zdjelica“, „Spirala 1“ i „Spirala 2“, didaktička pomagala „Jezik zvijezda“ i „Upoznaj antiku“ i modne kolekcije „Platonska ljubav“.
U Arheološkom muzeju u Zagrebu izložba “Artefakt + dizajn = prototip” bit će otvorena od 20. veljače do 13. ožujka 2019. godine.
Osim u Zagrebu, izložba će biti postavljena i u Osijeku, Virovitici i Sisku. U Arheološkom muzeju Osijek izložba će biti otvorena od 18. travnja do 12. svibnja, u Gradskom muzeju Virovitica izložba će biti otvorena od 16. svibnja do 9. lipnja, a u Gradskom muzeju Sisak izložba će biti otvorena od 13. lipnja do 7. srpnja 2019. godine.
Projekt Arheološkog muzeja u Zagrebu “Od strukovnih zanimanja do kreativne industrije”, popularnog naziva “Artefakt+dizajn=prototip” namijenjen je prvenstveno mladim nezaposlenim osobama od 15 do 25 godina. Cilj projekta jest osnaživanje mladih nezaposlenih ljudi strukovnih zanimanja za tržište rada iz Vukovarsko - srijemske, Osječko - baranjske, Sisačko - moslavačke, Virovitičko - podravske, Zagrebačke županije i Grada Zagreba. Arheološki muzej u Zagrebu projekt provodi od 8. veljače 2018. godine u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali iz Europskog socijalnog fonda poziva Umjetnost i kultura za mlade.
Suradnici: Arheološki muzej Osijek, Gradski muzej Virovitica, Gradski muzej Sisak
Impresum izložbe
Autori izložbe: Zorica Babić i Sunčica Nagradić Habus
Autori postava/likovni postav: Nina Bačun i Roberta Bratović, Umjetnička organizacija Oaza
Stručni suradnici: Jacqueline Balen, Maja Bunčić, Marko Dizdar, Ozren Domiter, Dora Kušan, Ivan Radman - Livaja, Ana Đukić
Oblikovanje i grafička priprema izložbenih panoa i plakata izložbe: Umjetnička organizacija Oaza
Fotografije: Filip Beusan, Maja Bunčić, Damir Doračić, Igor Krajcar, Jurica Škudar
Ilustracije/crteži: Krešimir Rončević
Tehnička realizacija postava: Tehnička služba AMZ-a
Marketing i odnosi s javnošću: Davorka Maračić
Organizacija izložbe sufinancirana je u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali, iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj materijala isključiva je odgovornost Arheološkog muzeja u Zagrebu. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog foda.
MIS KOD: UP. 02.1.1.02.0251
Naziv projekta: OD STRUKOVNIH ZANIMANJA DO KREATIVNE INDUSTRIJE
Naziv poziva: UMJETNOST I KULTURA ZA MLADE
OPERATIVNI PROGRAM „UČINKOVITI LJUDSKI POTENCIJALI“ 2014 – 2020
EUROPSKI SOCIJALNI FOND
Česi Zagrebu, Zagreb Česima
Four Seasons of Czech Culture je godišnji program Arheološkog muzeja u Zagrebu kojemu je cilj predstaviti češku kulturu, glazbu, umjetnost i arheologiju široj hrvatskoj javnosti, ali i spojiti ove dvije države, dvije kulture kroz višeslojnu i plodonosnu suradnju.
Česi u Hrvatskoj jedna su od 22 ustavom priznate nacionalne manjine u Republici Hrvatskoj. Prema posljednjem popisu stanovništva iz 2011. godine u Hrvatskoj živi 9.641 Čeha, od čega najviše u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, administrativno i kulturno središte Čeha Hrvatske je grad Daruvar. U glavnom gradu Hrvatske, Zagrebu, prema popisu stanovništva iz 2011. god. živi 835 Čeha. Česi u Hrvatskoj organizirani su u udruge - Češke Besede, a najstarija udruga Čeha u Hrvatskoj je ČEŠKA BESEDA ZAGREB. Ujedno je to i jedna od najstarijih čeških udruga u Europi.
Izložba prikazuje povijest i djelovanje češke nacionalne manjine u Zagrebu, s posebnim naglaskom na djelovanje najstarije češke udruge u Hrvatskoj - Češke Besede Zagreb. Ističe važne datume u povijesti Češke Besede Zagreb koja djeluje već 144 godine u glavnom gradu Hrvatske. Izložba dokumentira kulturno-umjetničku i prosvjetnu djelatnost kroz prikaz i opis sekcija koje djeluju unutar udruge. Autorica dijela izložbe o Češkoj besedi Zagreb, Maja Burger, koristila je arhivske fotografije i tekstove Češke Besede Zagreb, a grafički ju je oblikovala i pripremila za tisak Lidija Dujmenović. Na izložbi se prezentira izbor predmeta koje Beseda brižno čuva u svojoj spomen sobi muzeju, čiji se fundus sastoji od predmeta primijenjene umjetnosti, antikviteta, knjiga, dokumenata i fotografija. Ove predmete su Besedi većinom iz svojih obiteljskih zbirki donirali potomci zagrebačkih Čeha.
Za vrijeme trajanja izložbe bit će izložena tiskana izdanja Vijeća češke nacionalne manjine Grada Zagreba iz edicije „Česi Zagrebu - Zagreb Česima“, izdanja Češke Besede Zagreb, a emitirat će se i dugometražni dokumentarni film „Česi Zagrebu - Zagreb Česima“. Film je premijerno prikazan 2009. godine u produkciji Vijeća češke nacionalne manjine Grada Zagreba. Autori filma su Mira Wolf (scenarij i režija), Miljenko Bolanča (kamera), Bogdan Tankosić (montaža), Marijan Lipovac (scenarist).
Cilj ove izložbe je široj publici približiti dugo i plodonosno djelovanje Čeha i njihovih potomaka u glavnome gradu Hrvatske, njihovu želju i ustrajnost za kontinuiranim njegovanjem češkog jezika, običaja i kulture te njihov značaj za širu lokalnu zajednicu.
Impresum izložbe
Autor izložbe: Češka beseda Zagreb
Oblikovanje i grafička priprema izložbenih panoa: Lidija Dujmenović
Oblikovanje i grafička priprema plakata izložbe: Srećko Škrinjarić, AMZ
Tehnička realizacija postava: Tehnička služba AMZ-a
Marketing i odnosi s javnošću: Davorka Maračić
Izložbe u 2018. godini:
- Mend the Gap - završna konferencija projekta
- Stipan Kujundžić: Orijentalna glazbala
- Dječak iz Lapeda i druge priče iz pripećka Lagar Velho
- Dolina Côe - Trideset tisuća godina pejzažne umjetnosti
- Bektinci - Bentež, naselje iz eneolitika, ranoga i kasnoga srednjeg vijeka
- Izložba
- Otok Mljet, pličina sv. Pavao - brodolom s teretom izničke keramike
- Astralni simbolizam u vučedolskoj kulturi
- Palmira - nestanak, pronalazak, uništenje
- Međunarodni fotografski doživljaj baštine 2018
- Pleterni ukras nekad i danas
- Baština Nina u Arheološkom muzeju u Zagrebu
- Zaštitna arheološka istraživanja Ruščica-Glogove-Praulje
- Povratak u prošlost – bakreno doba u sjevernoj Hrvatskoj
- Graditeljstvo Branimirovog vremena i materijalna kultura u ranosrednjovjekovnoj Kneževini Hrvatskoj
- Hrvatska u vrijeme kneza Branimira – pisana svjedočanstva o knezu Branimiru i arheološka istraživanja Gornjeg Muća
- "Anamneza– povijest bolesti u antičkom svijetu" gostovanje izložbe u Gradskom muzeju Požega
- "Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu" gostovanje izložbe u Lošinjskom muzeju
- Gostovanje izložbe "Usamljeni divovi – kamena svjedočanstva" u Obrovcu
- Zagreb dok ga još ni bilo - prije 1094.
- Tajne crkve svetog Lovre - otkrivena prošlost Crkvara
- Mala povijest AMZ-a Laboratorij čudesa – stoljeće restauracije u Arheološkom muzeju u Zagrebu
- "Japodi – tajanstveni gorštaci" gostovanje izložbe u St. Peterburgu, Rusija
- Gostovanje izložbe "Usamljeni divovi – kamena svjedočanstva" u Rimu
- Utvrda Kličevica, Raštević kod Benkovca
- Ceste koje Carstvo znače II. - Rimskim cestama Srednje Dalmacije
- Miles Votum Solvit
- "Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu" gostovanje izložbe u Dubrovačkim muzejima
- Rimske zlatne naušnice iz Arheološkog muzeja u Zagrebu
- Zambratija - prapovijesni šivani brod
- Helenistička reljefna keramika iz Sikula
- U temeljima grada- Iz arheoloških slojeva liburnskoga Zadra
- Iz bronce u željezo – gradina Špičak
- Kule i utvrde Ravnih kotara
- Multikulturalni aspekt neolitičkog nalazišta Brezovljani
- Između dvije imperije – Bosna i Hercegovina na fotografijama Františeka Topiča 1885.-1919.
- Projekt KRUZEJ - Kroz muzej(e) jednaki
- "Troja na putu" gostovanje izložbe u Arheološkom muzeju Osijek
- Gostovanje izložbe "IAPODES –tajanstveni gorštaci u srednjoj Europi" u Trstu
- "Troja na putu" gostovanje izložbe u Gradskom muzeju Karlovac
- "Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu" gostovanje izložbe u Arheološkom muzeju Istre -Galerija C8
Izložbe u 2017. godini:
- Recikliraj, ideje iz prošlosti
- Tihi svjedoci vjere, baštine i raskoši
- 120 godina Vučedola
- 845 ͦC Ad Turres
- Usamljeni divovi - kamena svjedočanstva
- Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu
- Tihi svjedoci vjere, baštine i raskoši
- Prodaja magle - izložba fotografija Macieja Szymańskog
- BAŠTINA BARANJE - Muzej Slavonije
- Baština Baranje II
Izložbe u 2016. godini:
- Post scriptum: povijest i značenje umijeća pisanja
- Starigrad Paklenica- Baština planine i mora
- Nova akvizicija AMZ-a; Rimski grob iz okolice Zagreba
- Izložba 35. godina prije Krista
- BAŠTINA BARANJE - Etnološki centrar baranjske baštine
- U potrazi za dalmatinskim neandertalcima
- Ispričat ću ti priču
- Blago srednjeg vijeka - arheološki nalazi iz Poljske
- Zajedno
- Usamljeni divovi – kamena svjedočanstva
- Baština Baranje u Arheološkom muzeju u Zagrebu
- Usamljeni divovi – kamena svjedočanstva
- Dolomiti – kameno srce svijeta
- Usamljeni divovi – kamena svjedočanstva
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
- Hvar/UNESCOV otok
- Osijek i šira okolica u osmanskom periodu
- KLIK(ni) na Hvar – 2400 godina Starogradskog polja
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
- Muzej u posjeti – Udruga za sindrom Down – Zagreb
- FRANKOPANSKI KAŠTEL NOVIGRAD NA DOBRI
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
- JASA – rezultati arheoloških istraživanja lokaliteta Novi Čeminac–Jauhov salaš
- Aquileia-Salona-Apollonia. Putevima Jadrana od 2. st. pr. Kr. do početaka srednjeg vijeka
- AQUAE IASAE - Nova otkrića iz rimskog razdoblja na području Varaždinskih Toplica
Izložbe u 2015. godini:
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
- Aquileia-Salona-Apollonia
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
- National Geographic: Hrvatska u žutom okviru
- Aquileia-Salona-Apollonia
- Sjeverni Iberi: život, smrt i ritual s druge strane Pirineja
- SARVAŠ-GRADAC, POVIJEST JEDNOG LOKALITETA
- Stari grad Barilović – 10 godina arheoloških istraživanja
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
- Identitet i sjećanje
- Nekad = danas
Izložbe u 2014. godini:
- Frankopanski kaštel Novigrad na Dobri
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
- Zlato i srebro srednjeg vijeka u Arheološkom muzeju u Zagrebu
- Augusteum favissa
- Japodi, nedovoljno poznat narod. Iz fundusa Arheološkog muzeja u Zagrebu
- TEKUĆA ARHEOLOŠKA ISTRAŽIVANJA U HRVATSKOJ
- AQUAE IASAE-najnovija arheološka otkrića u Varaždinskim Toplicama
- Let u prošlost: ptice u arheološkoj baštini
- "1914. Sjećanje na Prvi svjetski rat - novac, medalje, odlikovanja"
- OD PINTADERA DO PREHRANE
- Darovi zemlje
- Les Iapodes, peuple méconnu. Collections du musée archéologique de Zagreb" - Japodi, nedovoljno poznati narod. Iz fundusa Arheološkog muzeja u Zagrebu
- Dva desetljeća hrvatske kune, Izložba natječajnih radova za idejno rješenje kovanog novca 1993. godine
- BOGATSTVO RIMSKIH NEKROPOLA iz fundusa Arheološkog muzeja u Zagrebu
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
Izložbe u 2013. godini:
- CultureShutdown
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 2013.
- RIMSKO STAKLO HRVATSKE / RADIONIČKI RELJEFNI ŽIGOVI
- Jabuka – klub koji ne truli već 45 godina
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 2013.
- Let u prošlost: ptice u arheološkoj baštini
- Šenoino blago - numizmatička zbirka Augusta Šenoe u Arheološkom muzeju u Zagrebu
- Mlađa faza Kulture polja sa žarama u sjevernoj Hrvatskoj
- TEKUĆA ARHEOLOŠKA ISTRAŽIVANJA U HRVATSKOJ
- Iluminacije - arheološki crteži Krešimira Rončevića
- Izložba: Tobolac ranosrednjovjekovnog ratnika - od nalaza do funkcionalne rekonstrukcije
- Izložba: Transparentna ljepota – Staklo iz hrvatskih muzeja
- MIRISI U RIMSKOM GRADU ANDAUTONIJI
- Izložba: CULTURE SHUTDOWN
- Iluminacije - arheološki crteži Krešimira Rončevića
- Čarolija igre, Varaždin
- I palača i muzej - život od 19. do 21. stoljeća
- STARIJA FAZA KULTURE POLJA SA ŽARAMA U SJEVERNOJ HRVATSKOJ – NOVI IZAZOVI
- Dva desetljeća hrvatske kune
- Čarolija igre, Bjelovar
- PRVI NALAZI IZ AVARSKOG GROBLJA U NUŠTRU
- Iluminacije - arheološki crteži Krešimira Rončevića
Izložbe u 2012. godini:
- Thesaurus Colapis fluminis - Blago rijeke Kupe Arheološka istraživanja Kupe kod Siska prije 1. svjetskog rata
- MUMIJE: ZNANOST I MIT
- Rimske zlatne naušnice u Arheološkom muzeju u Zagrebu
- RIMSKI DODEKAEDER U ZAGREBU
- TEKUĆA ARHEOLOŠKA ISTRAŽIVANJA U HRVATSKOJ, Narona, Vid
- Blago rijeke Kupe - Arheološka istraživanja Kupe kod Siska
- STJEPAN DIVKOVIĆ – RETROSPEKTIVA: MEDALJE I NOVAC
- Antički Sikuli
- JANTAR I KORALJI
- OS_DIV_120 : rimska nekropola iz doba Severa
- Thesaurus Colapis fluminis - Blago rijeke Kupe Arheološka istraživanja Kupe kod Siska prije 1. svjetskog rata
- RIMSKI DODEKAEDER U ZAGREBU (1862.- 2012.)
- Ruđer Bošković na medaljama i novcu
- Aquileia - raskrižje Rimskog carstva
- MIRISI U RIMSKOM GRADU ANDAUTONIJI
- AQUAE IASAE – VARAŽDINSKE TOPLICE
- PUT NEANDERTALCA
- STARIJA FAZA KULTURE POLJA SA ŽARAMA U SJEVERNOJ HRVATSKOJ – NOVI IZAZOVI
- Jantar i koralji
- Čarolija igre / Igre i igračke iz zbirki Arheološkoga muzeja u Zagrebu
- STARIJA FAZA KULTURE POLJA SA ŽARAMA U SJEVERNOJ HRVATSKOJ – NOVI IZAZOVI
Izložbe u 2011. godini:
- Put neandertalca
- Ruđer Bošković na medaljama i novcu
- Iluminacije - arheološki crteži Krešimira Rončevića
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 2011.
- Kasnoantička nekropola u Zmajevcu
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
- Izložba Tajne egipatskih mumija
- Život keramike - keramička produkcija latenske kulture
- Iz školskih udžbenika povijesti
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj i BiH
- Srednjovjekovne sprave za mučenje
Izložbe u 2010. godini:
- Numizmatička zbirka AMZ_a : Donacije 1990. - 2010.
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 2010.
- Antičko staklo: restauracija
- Antička zbirka Muzeja hrvatskih arheoloških spomenika (izbor)
- Tajne egipatskih mumija
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 2010.
- Izložba plakata II. Susreta restauratora i preparatora HMD-a
- Arheologija i turizam u Hrvatskoj
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 2010.
- Tajne egipatskih mumija
- Nalazi rimske vojne opreme u Hrvatskoj
- Međunarodni dan muzeja
- Vozilo prošlosti
- Sin boga sunca
- Tajne egipatskih mumija
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj '09
- IZLOŽBA: JOSIPOVAC PUNITOVAČKI-Veliko polje I-Zaštitna arheološka istraživanja na trasi autoceste A5
Izložbe u 2009. godini:
- Bogatstvo rimskih nekropola
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 09
- Pretkolumbovske civilizacije Latinske Amerike
- Gradine Kaštela i okolice
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 09.
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 2009.
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 2009.
- Pretkolumbovske civilizacije Latinske Amerike
- Pećina Laganiši / Mjesto života i smrti
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj 2009.
- Arheologija i turizam u Hrvatskoj
- Arheologija i turizam u Hrvatskoj
Izložbe u 2008. godini:
- Rezultati zaštitnih istraživanja na trasi autoceste Beli Manastir-Osijek- Svilaj
- DREITAUSEND JAHRE VORGESCHICHTE – Meisterwerke der Metallzeite im kontinentalen Kroatien
- Tekuća arheološka istraživanja u Hrvatskoj
- Ranokršćanska bazilika sv. Marije Formoze u Puli
- Ana Kovač: Monumenti u minijaturi
- Zemlja dviju obala
Izložbe u 2007. godini:
- Pretpovijesne dame iz Makedonije
- Stotinu kamenčića izgubljenoga raja Romanička skulptura u muzejima i zbirkama između Save i Drave
- 2000 Godina Andautonije
- Pueritia - Primaria humanitatis aetas Djetinjstvo - najranije razdoblje u čovjekovu životu
- "Hrvatski Apoksiomen" u AMZu
- Od svetišta Mitre do crkve sv. Mihovila
Izložbe u 2006. godini:
- Trgovina i razmjena u pretpovijesti
- Opatovina - tragovi povijesti izgubljene u sadašnjosti Rezultati arheoloških iskopavanja pred crkvom sv. Franje 2002. godine
- Bazilika Svetog Petra u Rimu - Novum Templum Vaticanum - povijest i arhitektura
- Najljepše Grčke vaze iz riznice Arheološkog muzeja u Zagrebu
- Ranosrednjovjekovna skulptura Dubrovnika
- Hrvatski Apoksiomen
- Pretpovijesni jantar i staklo iz Prozora u Lici i Novog Mesta u Dolenjskoj
- Odiseja čovječanstva - razvoj čovjeka i materijalnih kultura starijeg kamenog doba
Izložbe u 2005. godini:
- Odiseja čovječanstva - razvoj čovjeka i materijalnih kultura starijeg kamenog doba
- Zbirka medalja Berislava Kopača - donacija Arheološkome muzeju u Zagrebu
- Sinjska alka - obnova i zaštita
- Makedonske bronce
- Grčki, grčko - kolonijalni i keltski novac iz Muzeja Slavonije Osijek
- Ravenski antički mozaici
- Numini hippi fluvii
- Rimski medaljoni u hrvatskim muzejima
- Ratnici na razmeđu istoka i zapada starije željezno doba u kontinentalnoj Hrvatskoj
Izložbe u 2004. godini:
- Numini hippi fluvii
- Rimski medaljoni u hrvatskim muzejima
- Na tragovima vremena - Iz arheološke zbirke Mateja Pavletića
- Ivo Kerdić (1881-1953) - medalje i plakete iz fundusa AMZ-u
- Stenjevec - starohrvatsko groblje
Izložbe u 2003. godini:
Izložbe u 2002. godini:
Izložbe u 2001. godini:
Izložbe u 2000. godini:
Izložbe u 1999. godini:
Izložbe u 1998. godini:
- Gostovanja muzejskih izložaba u drugim sredinama
- Suradnja Arheološkog muzeja u zajedničkim projektima s drugim ustanovama
Izložbe u 1997. godini:
- u prostorijama Arheološkog muzeja u Zagrebu
- Gostovanja muzejskih izložaba u drugim sredinama
- Suradnja Arheološkog muzeja u zajedničkim projektima s drugim ustanovama